תוכניות מיוחדות

תוכנית מנהיגים

תוכנית מנהיגי נפש יהודי היא תכנית לפיתוח מנהיגות מטעם ארגון "עולמי" Olami, הממומן על ידי פילנתרופיים יהודים ששמו לעצמם כמטרה לתמוך ולפתח סטודנטים מצטיינים בתחילת דרכם ברחבי העולם. מנהיגי נפש יהודי – ישראל, מצטרפת לתוכנית מנהיגות כלל עולמית הנקראת "Olami Impact Accelerator", המתבצעת בין היתר בארצות הברית, אנגליה, אוסטרליה, צרפת, רוסיה, דרום אפריקה וארגנטינה.

מנהיגי נפש יהודי היא קבוצת איכות של סטודנטים מובילים בתחומם, המשלבים בנוסף ללימודיהם האקדמיים, לימודי רוח ויהדות, מתוך הנחה שיש לשלב בין עולמות תוכן אלו, על מנת לייצר המשכיות למסורת ההשכלה והעשייה היהודית ארוכת השנים. תוכנית המנהיגים, מיועדת לאנשים הנמצאים במהלך לימודיהם האקדמאיים, החל משנתם השניה, וכן חברים בארגון נפש יהודי למעלה משנה. הקבוצה מונה כ-20 סטודנטים ממגוון רקעים אקדמאים היוצרים יחד פסיפס איכותי ועשיר של תוכן ומנהיגות.

אנחנו מחפשים סטודנטים וסטודנטיות צעירים, בעלי מודעות חברתית גבוהה ויכולת מנהיגותית אשר רואים עצמם מנהיגי העתיד של הקהילה והחברה בה הם חיים. אנשים שמלבד הרצון שלהם להתפתח במישור המקצועי והעסקי, שמים לעצמם כמטרה להשתלב כחוליה בשרשרת ארוכה של מובילים ומשפיעים בחברה הישראלית, ומזהים את החשיבות שיש בפיתוח אישי לאור עקרונות השאובים מהמסורת וההיסטוריה היהודית עתיקת היומין ועשירת התוכן.

בראש ובראשונה, מטרת התוכנית היא לפתח את חברי קבוצת המנהיגים ולהקנות להם כלים ותוכן נוסף על הלימודים וההכשרה האקדמאית שהם מבצעים. בנוסף לתכנים ולהכשרה הכללית של הקבוצה, יינתן דגש על פיתוח אישי בהתאם לסט היכולות והמטרות של כל מנהיג ומנהיג. על פי תחומי העניין האישיים שלהם והכשרתם האקדמאית, המנהיגים יחולקו ל-4 מגמות העוסקות בנושאים שונים כגון: מנהל עסקים, ניהול ומשפטים- חקר רשתות חברתיות, מדע ומחקר – גיוס משאבים ופרסום -יצירה, אומנות ותוכן.

קבוצת המנהיגים תתכנס אחת לשלושה שבועות למפגש שאורכו 3 שעות הכולל מפגש עם אישיות בולטת ומובילה בתחומה בחברה הישראלית, לימוד משותף, יצירת פרויקט שנתי משותף והכשרה מעשית במסגרת המגמות.

התוכנית היא שנתית כאשר המחזור הבא יחל את פעילותו בסוף חודש אוקטובר 2019 ויסיים אותה בחודש אוקטובר 2020. לאורך השנה יתקיימו 15 מפגשים אשר יתקיימו במרכז הארץ וירושלים, בנוסף לכנס שיערך בחו"ל (ספרד) וסוף שבוע מנהיגותי בארץ.

בואו תראו כמה הולכים להשקיע בכם..

 • פיתוח אישי צמוד ומעשיר במגוון תחומים, והרצאות מפי אנשי תוכן המובילים בחברה בישראל.
 • נטוורקינג ומפגש עם מנהיגים משמעותיים בחברה הישראלית בזירה העסקית, האקדמית הפוליטית ועוד.
 • יישום בפועל של תחומי עניין וניסיון פרקטי לתכנים הנלמדים במסגרת האקדמית של כל מנהיג.
 • מפגש המנהיגים שווה בערכו למפגש במרכזים של נפש יהודי ומתקבלות עבורו שעות מלגה.
 • סבסוד משמעותי בהשתתפות בכנסים בחו"ל (ועידה שנתית עולמית בספרד בחודש מאי) ובארץ.
 • מנהיגים מצטיינים, הבולטים בתחומם יזכו לאפשרות של ליווי וחניכה בתום התוכנית על ידי המנטורים איתם ניפגש לאורך השנה, עם אפשרות להתמחות בהתאם להכשרתם האקדמית והמנהיגותית.

מה התנאים להגשת מועמדות?

 1. ותק של שנה אחת לפחות בארגון נפגש יהודי.
 2. ותק של שנה אחת לפחות במסגרת לימודים אקדמאיים.
 3. ניסיון מנהיגותי.

על כל סטודנט המבקש להגיש מועמדות יש לצרף:

 1. קורות חיים מפורטים.
 2. מכתב המלצה מרכז הסניף בו הוא לומד.
 3. חיבור אישי עד 400 מילים (רקע אישי של המועמד, ניסיון מנהיגותי, תחומי עניין אקדמיים, פעילות בנפש יהודי ושאיפות לעתיד).
 4. תצלום פנים.

ניתן יהיה להגיש מועמדות לתכנית החל מתאריך ה- 2/11 ועד תאריך 11/11 בשעה 1900 בערב. קישור למערכת הגשת המועמדות ימסר דרך רכזי הסניפים של נפש יהודי.

בהצלחה לכולם,
צוות מנהיגי נפש יהודי.

*הפניה בלשון זכר, אך מיועדת לשני המינים. הקבוצה תורכב בשאיפה ממספר שווה של נשים וגברים.

**רק פניות מתאימות תיענינה, והמועמדים יוזמנו לריאיון אישי. בגמר המיונים, הודעות תעבורנה לכלל מגישי המועמדות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן